دسته‌بندی نشده

هاست ابری (Cloud Hosting) چیست؟

هاست ابری

هاست ابری سرویسی است که سرور مجازی و خارج از محل سازمان را ارائه می‌دهد که برای میزبانی وب سایت‌ها و برنامه‌های کاربردی برای سازمان‌ها استفاده می‌شود. سرویس‌های میزبانی ابری بسیار مقرون به صرفه هستند، به راحتی مقیاس پذیر هستند و بار تعمیر و نگهداری را از دوش کاربر برمی‌دارند.

هاست ابری چگونه کار می‌کند؟

میزبانی ابری با آماده سازی معماری مبتنی بر ابر منابع سرور، حذف هرگونه نیاز به سخت افزار داخلی و نگهداری و امنیت و هرگونه دارایی از این قبیل، کار می‌کند. این معماری مبتنی بر ابر تمام ویژگی‌ها و مزایای محاسبات مبتنی بر ابر را برای وب‌سایت یا برنامه شما فراهم می‌کند. سرورها را می‌توان در مکان‌های مختلف قرار داد و در صورت نیاز یا عدم نیاز به منابع به کار گرفته شده یا قطع باشند.

تفاوت مبتنی بر ابر با میزبانی ابری چیست؟

تفاوت بین منابع مبتنی بر ابر و منابع میزبان ابری در مکانی است که نرم افزار در آن اجرا می‌شود. برنامه‌های کاربردی مبتنی بر فضای ابری شامل تمامی محاسبات سمت سرور و نرم افزار هستند و قابلیت‌هایی به کاربر نهایی تحویل داده می‌شود. برنامه‌ها و وب‌سایت‌های میزبانی شده در فضای ابری از ابر برای میزبانی در یک یا چند سرور مجازی استفاده می‌کنند، به همراه برخی از برنامه‌ها و/یا مدیریت وب‌سایت هنوز در دست مالک برنامه/سایت است.

انواع هاست ابری

چهار نوع اصلی میزبانی ابری وجود دارد که هر کدام مزایای منحصر به فرد خود را دارند.

ابر عمومی

در یک محیط میزبانی ابری عمومی، ارائه دهنده فضای سرور را در مرکز داده مابین مشتریان به اشتراک می‌گذارد. این موضوع نگرانی امنیتی خاصی ایجاد نمی‌کند، زیرا داده‌های هر مشتری از دیگران جدا شده است، اما از آنجایی که فضای سرور ابری مشترک است، عمومی در نظر گرفته می‌شود. این مقرون به صرفه‌ترین راهکار است زیرا چندین مشتری می‌توانند منابع را به اشتراک بگذارند.

ابر خصوصی

در برخی موارد، یک سازمان ممکن است استفاده از یک سرور خصوصی را برای برنامه‌ها و وب سایت‌های میزبانی شده خود انتخاب کند. این به معنای درجه بالاتری از امنیت است، اما به احتمال زیاد با هزینه بیشتری نیز همراه خواهد بود. هزینه ای که ارزش امنیت بیشتر در محیط‌های داده حساس‌تر را دارد.

ابر هیبریدی

میزبانی ابری هیبریدی، ترکیبی از ماشین‌های سرور مجازی و فیزیکی، اعم از ابر عمومی و خصوصی است که با یکدیگر برای میزبانی برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها کار می‌کنند. مزیت ابر هیبریدی این است که پلتفرم محاسباتی توزیع شده، مدیریت، هماهنگی و قابلیت پرتابل بودن را در تمام انواع معماری فراهم می‌کند.

ابر مدیریت شده

در یک محیط میزبانی ابری مدیریت شده، امنیت، تعمیرات، نگهداری و عیب یابی همه توسط ارائه دهنده خدمات انجام می‌شود. این امر باعث می‌شود مشتری روی تجارت روزمره تمرکز کند و نیازهای فناوری اطلاعات به متخصصان فنی واگذار شود. این پلتفرم بالاترین سطح پشتیبانی و خدمات بدون نگرانی را ارائه می‌دهد.

مزایا و معایب هاست ابری

مانند هر معماری محاسباتی توزیع شده چند گزینه‌ای (multi-option distributed computing architecture)، میزبانی ابری هم مزایا و هم معایب دارد.

مزایا

· تقریباً آنی و تقریباً بی‌نهایت مقیاس پذیر است. میزبانی ابری کاربران را قادر می‌سازد تا برنامه‌ها و وب‌سایت‌های خود را در آینده به ثبات برسانند، زیرا منابع بر حسب تقاضا در دسترس هستند. مشتریان میزبانی ابری نیازی به فعال‌سازی، engage یا نظارت بر استفاده ندارند و می‌توانند روی دیگر جنبه‌های اداره کسب و کار خود تمرکز کنند.

· میزبانی ابری آرامش اقتصادی را ارائه می‌دهد، زیرا مشتریان فقط برای منابع استفاده شده پرداخت می‌کنند.

· میزبانی ابری در بیشتر موارد قابل اعتمادتر است زیرا بار نگهداری و نگهداری بر عهده ارائه دهنده میزبانی ابری است.

معایب

· اگر یک کسب و کار از راه دور به برنامه‌ها و وب سایت‌ها متصل می‌شود، ممکن است پهنای باند یک مشکل باشد. مشتریان باید اطمینان حاصل کنند که سرعت اتصال به اندازه کافی سریع دارند تا از مزایای کامل محتوا و خدمات میزبانی ابری بهره‌مند شوند.

علاوه بر این، هر زمانی که یک کسب و کار میزبانی برنامه‌ها یا وب‌سایت‌ها را از طریق ابر انتخاب می‌کند، تصمیم می‌گیرد کنترل محیط محاسباتی را کنار بگذارد. همان سطح اتصال عملی به معماری که از داشتن سخت افزار سرور hp در محل به دست می‌آید، به سادگی وجود ندارد.

· میزبانی ابری، مانند هر سرویس مبتنی بر وب دیگر، در برابر حملات آسیب پذیر است. در حالی که امنیت یک اولویت برای ارائه دهندگان میزبانی ابری است، این احتمال بعید وجود دارد که یک شبکه تسلیم تلاش های هکر‌ها شود.

· مانند حملات امنیتی، اجتناب از خرابی و قطع شبکه در اولویت ارائه دهندگان هاست ابری است. اما این احتمال بعید وجود دارد که مشتریان قطعی شبکه را در یک محیط میزبان ابری تجربه کنند.

HPE و هاست ابری

پلتفرم لبه به ابر HPE GreenLake یک راه حل ابری ترکیبی باز و ایمن برای سازمان ها در هر اندازه است. برای شرکت‌ها مقیاس‌پذیری با استفاده از میزبانی ابری و خدمات مبتنی بر ابر بسیار آسان‌تر از استفاده از زیرساخت‌های داخلی است. و این فقط افزایش مقیاس نیست. با سرویس‌های میزبان ابری HPE، مدل پرداخت در صورت نیاز به شما امکان می‌دهد در صورت نیاز به استفاده از آن، کاهش دهید، هزینه‌های سرمایه را کاهش داده و از سود شما محافظت می‌کند.

اگرچه تکرارهای مختلفی وجود دارد، سه نوع عمده از خدمات مبتنی بر ابر وجود دارد:

نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS)

گسترده ترین شکل سرویس ابری، SaaS شامل دسترسی مشتریان به نرم افزار میزبانی از راه دور خود از طریق اینترنت است. به جای هزینه یکباره، SaaS معمولاً بر اساس اشتراک اجرا می‌شود. محصولات شناخته شده SaaS شامل Microsoft Office 365، Dropbox و Adobe Creative Cloud هستند.

زیرساخت به عنوان یک سرویس (IaaS)

سخت افزار مدیریت مرکزی که برای تهیه سریع در یک محیط مجازی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. این زیرساخت شامل منابع محاسباتی، ذخیره سازی ابری و قابلیت شبکه است. کاربران از طریق یک کنسول مدیریتی مبتنی بر مرورگر یا توسط API به این منابع دسترسی دارند.

پلتفرم به عنوان سرویس (PaaS)

یک محیط کامل و آماده برای توسعه که در فضای ابری میزبانی می‌شود و توسعه دهندگان برنامه را قادر می‌سازد تا برنامه‌ها را به سرعت و به راحتی ایجاد کنند. این موضوع معمولاً شامل سیستم عامل، وب سرور، ابزارها، زبان برنامه نویسی، پایگاه داده، شبکه، سرورها، ذخیره سازی و غیره می‌شود. ارائه دهنده PaaS سیستم را میزبانی و نگهداری می‌کند و اغلب راه حلی متناسب با نیازهای منحصر به فرد مشتری ایجاد می‌کند.

حتی پیچیده‌ترین چالش‌ها را با راهکار‌های HPE Hybrid Cloud حل کنید، زیرا چشم انداز دیجیتال خود را با مهاجرت به ابر تغییر می‌دهید. Cloud وعده سرعت، چابکی و کارایی هزینه را می‌دهد، اما شرکت شما به راهکارهای Hybrid Cloud HPE برای گرانش داده، امنیت، انطباق و مدیریت هزینه نیاز دارد. این راه‌حل به کسب‌وکارها قدرت می‌دهد تا پیچیدگی‌ها را در معماری داده‌های خود مرور کنند. چه نیازهای شما بزرگ باشد یا کوچک، عملی یا خدمات کامل، HPE یک راه حل میزبانی ابری دارد که متناسب با نیازهای شما طراحی شده است.

و اکنون می‌توانید با تجربه ابری در همه جا سریع‌تر نوآوری کنید، زیرا با سرویس‌های HPE Pointnext به فرآیندهای DevOps چابک می‌روید. تجربه ابری را به برنامه‌های بومی غیر ابری خود بیاورید و توسعه خود را ساده کنید تا برنامه‌ها را در فضای ابری ترکیبی بهتر مستقر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *