مقالات سرور

نقد و بررسی سرور HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

سری HPE ProLiant DL380 پیوسته در بازار سرور پیشرو بوده است. Gen10 در سال 2017 روانه بازار شد و به خوبی توانست سهم HPE را به عنوان یکی از پرفروش‌ترین سرورها در سراسر جهان افزایش دهد. عملکرد، مقیاس پذیری (scalability)، انعطاف پذیری و امنیت بهبود یافته آن، g10 را به گزینه‌ای قابل اعتماد و همه کاره برای حجم‌های کاری مختلف، محیط‌ها و موارد استفاده گوناگون تبدیل می‌کند.

برخی از ویژگی‌های کلیدی و موارد استفاده برای HPE ProLiant DL380 Gen10 شامل موارد زیر است:

  • بخش‌های محاسباتی با عملکرد بالا (High-Performance Computing Segments)
  • خدمات مالی (Financial Services)
  • مجازی سازی و VDI
  • اطلاعات بزرگ (Big Data)
  • برنامه‌های کاربردی ذخیره سازی (Storage-centric applications)
  • انباشت داده/تجزیه و تحلیل (Data warehousing/analytics)
  • برنامه‌های CRM ،ERP و SAP

بررسی مشخصات سرور HPE ProLiant DL380 Gen10

در این بخش مختصری از مشخصات HPE ProLiant DL380 Gen10 آورده شده است. برای مشاهده بررسی تخصصی قابلیت‌های این سرور، مقاله را کامل بخوانید.

حداکثر فرکانس پردازنده Up to 3.6 GHz
حداکثر تعداد پردازنده تعداد 2 Intel Xeon Scalable processors
نوع پردازنده Intel Xeon 8100, 6100, 5100, 4100 and 3100 series
تعداد هسته هر پردازنده From four up to 28
حداکثر ظرفیت حافظه رم 3 TB with 24 DIMMs and 2666MT/s
I/O Expansion Slots Up to 8 PCIe 3.0
Form Factor 2 یونیت
حداکثر حافظه 232 TB
Storage Controller HPE Smart Array S100i

بررسی ویژگی‌های HPE ProLiant DL380 Gen10

روانه بازار شدن سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 توسط شرکت اچ پی شامل چندین ویژگی کلیدی بود که آن را به یک سرور قوی‌تر و مناسب‌تر برای موارد مختلف استفاده تبدیل کرد.

عملکرد و مقیاس پذیری

سرور hp g10 با استفاده از خانواده پردازنده‌های Xeon Scalable اینتل عملکرد و مقیاس پذیری خود را افزایش داد. این پردازنده‌ها شامل سری Platinum 8100، هر دو سری Gold 6100 و 5100، سری Silver 4100 و سری Bronze 3100 است.

این پردازنده‌ها از چهار تا 28 هسته را ارائه می‌دهند. تعداد هسته بیشتر نه تنها قدرت پردازش را افزایش می‌دهد، بلکه تعداد ماشین‌های مجازی (VM) را که می‌توانند روی سرورها نگهداری شوند را برای پشتیبانی از حجم‌های مختلف کار افزایش می‌دهد.

هر پردازنده همچنین می‌تواند تا شش کانال حافظه و دو ماژول حافظه در هر کانال را پشتیبانی کند تا قدرت پردازش بیشتر را بهبود بخشد. این مقدار تا 3 ترابایت با استفاده از ماژول‌های حافظه LRDIMM 24 12 128 گیگابایت، یا نصف آن با استفاده از ماژول‌های حافظه 64 گیگابایت است.

امنیت تقویت شده در نسل دهم

این فرم‌وِر شامل یک سری بررسی‌ها جهت اعتبار سنجی بین اجزای سیستم است که هر 24 ساعت یکبار اجرا می‌شوند تا هرگونه تغییراتی را که انجام داده‌اند مورد آزمایش و بررسی قرار دهند.

هنگامی که مشکلی شناسایی شد، ماژول بازیابی امن فعال می‌شود تا همه کد سیستم عامل را به حالت پیش فرض کارخانه برگرداند. به این حالت اعتبارسنجی فرم‌ور Run-Time گفته می‌شود که توسط HPE iLO Advanced Premium Security Edition فعال شده است.

از آنجا که این قابلیت مستقیماً به مادربرد متصل است، می‌تواند در برابر بسیاری از تهدیدات پیشرفته محافظت کند، به ویژه هنگامی که با سیستم‌های تشخیص نفوذ ترکیب شود. هنوز می‌توان برنامه‌ها و برنامه‌های کاربردی را به خطر انداخت، اما مانع از تصاحب خود سرور می‌شود. HPE این را سطح حفاظتی Silicon Root of Trust می‌نامد.

ذخیره سازی انعطاف پذیر

قابلیت‌های ذخیره سازی در HPE ProLiant DL380 Gen10 بسیار انعطاف‌پذیر است، و آن را به گزینه‌ای عالی برای سازمان‌هایی که از رشد قابل توجه دارند و شرکت‌های کوچک، تبدیل می‌کند. به عنوان استاندارد، DL380 Gen10 می‌تواند تا 198 ترابایت فضای ذخیره سازی را با 12 درایو LFF نصب شده در جلو پشتیبانی کند.

یک حامل HD سطح متوسط ​​نیز می‌تواند برای پشتیبانی از چهار درایو LFF دیگر که به صورت داخلی نصب شده‌اند، پشتیبانی شود. می‌توان قفس‌هایی نصب کرد که می‌توانند درایوهای SFF بیشتری و همچنین درایوهای LFF را در خود جای دهند.

انواع مختلفی از پیکربندی شاسی برای HPE ProLiant DL380 Gen10 موجود است که می‌تواند متناسب با نیازهای مختلف باشد.

اگر قصد دارید از درایوهای SFF استفاده کنید، یک شاسی درایو 24SFF وجود دارد که می‌تواند شش درایو اضافی SFF را نصب کند. برخی از شاسی‌های SFF همچنین می‌توانند از فاکتورهای جدیدتری برای ذخیره سازی پشتیبانی کنند.

شاسی 8SFF با Universal Media Bay همچنین می‌تواند از دو درایو SFF یا NVMe نصب شده در جلو پشتیبانی کند. همچنین یک شاسی 20SFF NVMe موجود است.

مدیریت سرور

مدیریت صحیح سرور برای حفظ سلامت، امنیت و کارآیی سرور ضروری است. HPE ProLiant DL380 Gen10 گام‌های بلندی در بهبود مدیریت سرور برداشته است. سرور یک داشبورد ساده ارائه می‌دهد که به ساده سازی تنظیمات اولیه، نظارت بر سلامت و مدیریت محدوده‌های قدرت و حرارتی کمک می‌کند.

Gen10 از تراشه مدیریت یکپارچه Lights Out 5.0 9iLO استفاده می‌کند. این یک ابزار عالی برای مدیران سیستم است که ممکن است گاهی اوقات نیاز به مدیریت سرورهای خارج از محل داشته باشند. تراشه Lights Out 5.0 9iLO خارج از محدوده باند ارائه می‌دهد و همچنین دسترسی از راه دور از مرورگرهای استاندارد را امکان پذیر می‌کند.

بسته به نیاز سازمان‌ها، مدیران سیستم انواع تراشه‌های iLO را انتخاب می‌کنند: iLO Essentials  iLO Advanced  iLO Advanced Security Edition یا iLO Scale Out.

مجموعه‌ای از ابزارهای اضافی نیز برای کمک به مدیریت سرور در دسترس است، از جمله رابط سیستم عامل توسعه یافته یکپارچه (UEFI)، Intelligent Provisioning، HPE iLO Amplifier Pack، مدیر به روز رسانی هوشمند (SUM) و سرویس پک برای ProLiant (SPP).

 

خرید سرور hp از فروشگاه بزرگ ایران اچ پی سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *