نمایش 1–12 از 18 نتیجه

نمایش 9 24 36

رم سرور

انتخاب حافظه سرور مناسب می‌تواند عملکرد و قابلیت اطمینان مرکز داده شما را با بررسی خطاهای داده و کاهش بارهای الکتریکی افزایش دهد. انواع مختلفی از رم سرور برای جلوگیری از خرابی، تصحیح عدم دقت در داده‌های شما یا امکان عملکرد سریعتر وجود دارد.

حافظه ECC از الگوریتم‌ها برای بررسی مداوم داده‌ها برای خطا استفاده می‌کند

حافظه سرور ECC می‌تواند از خرابی سیستم و خرابی داده‌ها جلوگیری کند، که به ویژه در مراکز داده و محیط‌های تجاری مانند مراقبت‌های بهداشتی و مالی مهم است. حافظه ECC یک «بیت برابری» به هر کد باینری اضافه می‌کند تا خطاها را شناسایی کند. هنگام نوشتن داده، این نوع حافظه مخصوص سیستم یک کد ECC ایجاد و ذخیره می‌کند. هنگامی که داده‌ها را می‌خواند، حافظه ECC یک کد ECC جدید ایجاد می‌کند و آن را با کدی که قبلاً ذخیره کرده بود مقایسه می‌کند. در صورت وجود خطا، حافظه داده‌های خراب را رمزگشایی می‌کند و بلافاصله آن را تصحیح می‌کند. حافظه کامپیوتر ECC از الگوریتم‌هایی برای بررسی مداوم خطاهای تک بیتی هنگام پردازش داده توسط سرور استفاده می‌کند. این نوع حافظه سرور می‌تواند کندتر از سایرین باشد، اما خرابی‌های سیستم را کاهش می‌دهد. همچنین تمایل به گران‌تر شدن دارد. سایر اجزای سرور مانند پردازنده و مادربرد باید از حافظه ECC پشتیبانی کنند.

خرید رم سرور

رم Registered فشار کمتری به CPU Memory Controller وارد می‌کند

دو نوع حافظه سرور ECC وجود دارد: unbuffered و registered. هنگام استفاده از حافظه بدون بافر، CPU مستقیماً با بانک‌های داده برای عملکرد سریع‌تر ارتباط برقرار می‌کند. حافظه ثبت شده دارای رجیستر روی هر ماژول بانک حافظه است. CPU باید ابتدا با ثبات‌ها ارتباط برقرار کند، سپس ثبات‌ها با DRAM ارتباط برقرار کنند. این فرآیند به این معنی است که هر دستوری از سرور حداقل به یک چرخه CPU اضافی نیاز دارد که در نتیجه عملکرد کندتر است. با این حال، حافظه سرور ثبت شده فشار کمتری به کنترل کننده حافظه CPU وارد می‌کند و قابلیت اطمینان را افزایش می‌دهد، که انتخابی مفید در مراکز داده و تنظیمات تجاری است. حافظه ثبت شده با ماژول‌های DDR، DDR2 و DDR3 بسیاری از مدل‌های سرور کار می‌کند.

خرید قطعات سرور

رم سرور ddr3

رم سرور ddr3 در سال 2007 به بازار جهانی عرضه شد. کیفیت و سرعت بالاتر نسبت به رم سرور ddr2 باعث استقبال بسیاری از این دسته از رم‌ها در آن زمان شد. این محصول با ولتاژ بسیار پایین‌تری نسبت به ddr2 کار می‌کند و انرژی بسیار کمتری را مصرف خواهد کرد. ولی با همین تفاسیر نرخ انتقال اطلاعات در آن بسیار بالاتر است.

رم سرور ddr4

این سری رم تمام مشکلات نسل‌های قبل را به فراموشی سپرد و سرعت انتقال اطلاعات را به خوبی بالاتر برد. از نکات جالب رم سرور ddr4 این است که هنوز تکنولوژی نتوانسته سقفی برای سرعت کلاک این دسته از رم پیدا کند. به طوری که اکنون با وجود 3000 مگاهرتز، هنوز قابلیت ارتقای سرعت در دسترس است.

سرور و تجهیزات سرور

باس رم سرور

برای اینکه باس مناسب خود را پیدا کنیم با مراجعه به سایت مرجع یا با مطالعه کاتالوگ آن اطلاعات کافی از باس به دست می‌آوریم. مثلا چنانچه باس رم را ddr4 – 1600 را بگوییم این یعنی 1600 میلیون تراکنش در ثانیه انجام می‌پذیرد.

قیمت رم سرور hp

با توجه به اینکه بازار قطعات الکترونیکی، یک بازار دلار محور می‌باشد لذا برای اینکه از قیمت‌ها آگاهی داشته باشید با مراجعه روزانه به سایت یا تماس با کارشناسان ما می‌توانید قیمت به روز را دریافت.

اهمیت رم‌ به گونه‌ای است که شما باید بیشتر از قیمت آن، از کیفیت بازدهی این قطعه آگاهی داشته باشید. قیمت رم سرور با توجه به نوع هر کدام از دسته‌ها متفاوت است.

این نکته را فراموش نکنید که علیرغم کارایی بسیار بیشتر این دسته از رم‌ها، نسبت به رم‌های کامپیوترهای خانگی اختلاف قیمت آنچنان مشهودی ندارند. این نکته را نیز فراموش نکنید که چنانچه کیفیت یک رم‌سرور مورد توجه کاربران قرار بگیرد نباید نسبت به قیمت حساسیت زیادی نشان داد.

شما می‌توانید با برقراری ارتباط با ما ضمن دریافت اطلاعات در مورد ویژگی‌های رم سرور مد نظر شما از قیمت‌ها نیز آگاه شوید.

خرید رم سرور hp

همان‌گونه که در بالا خدمت شما عزیزان عرض کردیم، پس از نوع پردازنده، رم سرور از اجزای مهم یک سیستم می‌باشد.

شما با یک خرید خوب می‌توانید کارایی و بازدهی سیستم خود را بهتر کنید. رم سرور با کیفیت و قدرت بالا قطعا افزایش سرعت چشمگیری را با خود به همراه دارد. چنان چه شما قصد خرید رم سرور را دارید و از آن اطلاعات محدودی دارید با تماس با کارشناسان ما، ضمن ارائه قیمت این قطعه، می‌توانید اطلاعاتی نیز کسب کنید.

این نکته را به یاد داشته باشید که باید متناسب با نیاز خود و با توجه به کارایی و عملکرد سریع اقدام به خرید کنید. باید دانست که خرید رم با کیفیت و سرعت بالا می‌تواند بسیاری از مشکلات شما را در این حوزه مرتفع سازد.

شما عزیزان می‌توانید انواع رم مخصوص سرور را به همراه گارانتی معتبر شرکت و قیمت مناسب از فروشگاه ایران اچ پی سرور خریداری نمایید.